Смотрели 608 раз608
Оставить
комментарий
0
стать копирайтером

Як стати копірайтером?

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Поки що оцінок немає)
Loading...

Задумуєтесь про те, щоби стати копірайтером?

 
Ви можете бути людиною, котра зовсім нещодавно отримала диплом і шукає місце для початку своєї кар’єри. Чи, можливо, ви працювали на іншій роботі й вирішили, що настав час щось змінювати. Якими б не були ваші обставини, вриваючись до будь-якої сфери, можуть виникнути труднощі. Особливо під час нестабільної економіки й важкого працевлаштування. Якщо ви все ж таки чогось досягнете, копірайтинг може стати вартим заняттям. Тому ми підготували вам головні підказки для початку роботи.
 

Чи потрібна мені освіта?

 

Освіта – це завжди плюс, але вона не є суворо необхідною. Краще відвідати відповідні курси для вивчення «мистецтва» копірайтингу, у програму яких входить журналістика і маркетинг. Це допоможе навчитися деяких важливих навичок, таких, як проведення досліджень з теми поточної роботи, дотримання вказаних термінів. Тим не менш, якщо у вас є схильність до написання хорошого матеріалу й ви можете довести свою здатність, тоді не важливо, маєте ви освіту чи ні. Більшість роботодавців буде набагато більше стурбована вашим досвідом і ставленням до роботи, ніж освітою.
 

Чи потрібен мені досвід у сфері копірайтингу?

 
Ми всі повинні з чогось починати. Тому досвід копірайтингу, у будь-якому його прояві, навіть той, що не зовсім продає, необхідний.
Перше, що ви повинні зробити, – почати вести власний блог на ту тему, яка вам самим цікава, наприклад, подорож чи музика. Щоб отримати більш практичний досвід, можете звернутися до місцевих маркетингових чи PR-агентств, які, як правило, вітають можливість взяти собі учнів. Якщо вам не вдалось щось опублікувати, займіться вивченням теоретичного копірайтингу. Оберіть продукт і придумайте переконливі слогани й матеріали для статті.
 

Портфоліо

 
Щоб отримати будь-яку роботу у сфері копірайтингу, необхідно надати портфоліо найкращих робіт. Зверніть увагу, що це має бути саме досвід копірайтингу, а не уривок повісті, який ви зробили для місцевої газети. Тож тут якраз і згодиться теоретичний копірайтинг.
 

Присутність в Інтернеті

 
Абсолютною необхідністю для будь-якого копірайтера є його власний сайт. Він має бути професійним, з нахилом на послуги копірайтингу. Крім того, ви повинні мати окремі соціальні медіа для професійної діяльності. Linkedln, Facebook, Вконтакте – профілі, які завжди будуть вам професійно корисні. Можете використовувати будь-яке із соціальних медіа для розповсюдження посилання на ваш сайт.
 

Отримання роботи

 
Тепер перейдемо до найважчої частини. Ви набули навички, зробили підготовку, а тепер хочете отримати роботу. Якщо ви були замало успішними, щоб отримати роботу копірайтера після завершення стажування, це може здатися досить складним для вас процесом. Найбільш очевидний шлях стати копірайтером – це влаштуватися працівником рекламного чи маркетингового агентства. Ось де поради, вказані вище, згодяться. Якщо ви зможете «поставити» себе впевнено, забезпечитеся яскравими прикладами хорошої роботи й комплексної інтернет-присутності, то досягнете успіху. Все інше – це обставини та успіх. Тим не менш, зірки не завжди грають на нашу користь, і незалежно від того, наскільки ви талановиті чи добре підготовлені, отримати першу роботу може вийти непросто. Не хвилюйтесь, хоча, є ще один варіант…
 

Стати фрілансером

 
Можна перерахувати дуже багато причин, чому копірайтер хоче працювати фрілансером. Це може бути через те, що ви не в змозі приділяти багато уваги вашій роботі копірайтера чи хочете працювати на власних умовах, віддаючи перевагу вільному графіку й гнучким умовам праці.
 
Успішні позаштатні копірайтери створюють базу власних клієнтів важкою працею та наполегливістю. Почніть із практики копірайтингу для невеликих підприємств у вашому районі. Вивчіть ціну на ваші послуги, можливо, навіть пропонуючи сторінку чи дві безкоштовно.
Розглядайте нові знайомства як потенційні контакти. Адже ніколи не знаєш, де отримаєш можливість.
 
Інтернет – основний ресурс для знаходження позаштатної роботи. Виведіть на ринок власний сайт, щоб знайти потенційних замовників. Скористайтеся іншими тематичними ресурсами, які допоможуть вам стабільно заробляти та отримати досвід. Перш ніж розпочати проект, домовтесь із замовником, що ви берете 50% передоплати.
 

Наполегливість і ще раз наполегливість

 
Найголовніше, якщо ви дійсно хочете стати копірайтером, – чіпляйтесь за це. Можливо, у вас не вийде одразу стати чудовим спеціалістом. У будь-якому разі, не лякайтеся. Ви повинні проявити себе як рішуча та вперта людина. Лише тоді ви зможете ступити на стежину успіху.